spot_img
Παρασκευή, 29 Μαρτίου, 2024
spot_img
ΑρχικήΌπλα-ΒλητικήΣκοποβολή4o Ελληνικό Grand Prix Compak Sporting: Τα αποτελέσματα του αγώνα

4o Ελληνικό Grand Prix Compak Sporting: Τα αποτελέσματα του αγώνα

|

Laky Pet Food

4o Ελληνικό Grand Prix Compak Sporting

Ολοκληρώθηκαν χθες Κυριακή 08/05 οι αγώνες του 4ου Ελληνικού Grand Prix Compak Sporting.

Το μεγάλο σκοπευτικό γεγονός του Compak Sporting διεξήχθη στο Σκοπευτήριο των Ψαχνών Ευβοίας. Συνολικά 105 σκοπευτές έλαβαν μέρος σε αυτή την γιορτή της Σκοποβολής, ενώ συμμετείχαν και αθλητές από το εξωτερικό.

Όσο αφορά τα αποτελέσματα, την πρώτη θέση στην κατηγορία ανδρών κατέκτησε ο Νίκος Μαυρομμάτης με 196/200 βολές. Ακολούθησαν οι Γεώργιος Ελευθερίου και Rahman-Αλέξανδρος Weiss με 189/200 βολές, οι οποίοι αγωνίστηκαν σε αγώνα μπαράζ για την δεύτερη θέση, καθώς ήρθαν ισόβαθμοι στην κανονική διάρκεια του αγώνα. Στο μπαράζ, ο πρώτος λάθεψε σε μία βολή (24/25) ενώ ο Rahman-Αλέξανδρος Weiss πέτυχε 21/25 πιάτα, κατακτώντας αντίστοιχα την 2η και 3η θέση.

Ο πρωταθλητής του Skeet Μαρομμάτης Νίκος, αναδείχθηκε 1ος και στην γενική κατάταξη. Την πρώτη τριάδα συμπλήρωσαν ο Brodie Struan (2ος) και ο Μιλτιάδους Λεύκιος (3ος). Οι δύο τελευταίοι χρειάστηκαν, επίσης, να λύσουν… τις διαφορές τους σε αγώνα μπαράζ, καθώς ήρθαν ισόβαθμοι με 193/200 πιάτα. Εκεί, λοιπόν, την δεύτερη θέση κατέλαβε ο Brodie Struan με 25+1 πιάτα και την τρίτη θέση ο Μιλτιάδους Λεύκιος με απόδοση 25+0.

4o Ελληνικό Grand Prix Compak Sporting – Αποτελέσματα
Τα αποτελέσματα στην κατηγορία A.
Τα αποτελέσματα στην κατηγορία Open.

Ακολουθήστε το kynigesia.gr στο Google News.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

5o Hellenic grand prix compak sporting – Βίντεο

Στις 27 -28 Μαΐου στο σκοπευτήριο των Ψαχνών πραγματοποιήθηκε το 5o Hellenic grand prix compak sporting. Η συμμετοχή ήταν μεγάλη, ενώ αγωνίστηκαν αθλητές από 6...